Gazete Gölbaşı - Gölbaşı Haber Ajansı
HV
08 AĞUSTOS Pazartesi 03:29

Gölbaşı Belediyesinden Açıklama

Gölbaşı Belediyesi, bazı ajans ve haber sitelerinde yer alan soruşturma haberleri ile ilgili sosyal medya hesaplarından açıklama yaptı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 19-04-2021 15:16   Güncelleme : 19-04-2021 15:16
Gölbaşı Belediyesinden Açıklama

Bazı haber sitelerinde Belediyemiz ile ilgili yer alan asılsız haberlerle ilgili açıklama;

Belediyemiz Yunanistan’da düzenlenen bir Uluslararası Folklor ve Dans Festivaline katılmıştır. Belediyemizi temsilen personellerimizden ve Ankara Büyükşehir Belediyesi mehter takımından oluşan heyet ülkemizi başarıyla temsil etmiştir. Haberlerde geçtiği gibi sanal bir program asla söz konusu değildir. Ekibimiz program sonrasında Selanik Türkiye Başkonsolosu Sayın Efe Ceylan’ı makamında ziyaret ederek program hakkında bilgi vermiştir. Düzenlenen festivalde mehter takımının ezan okunmasından rahatsız olan Yunanlılar ekibimize saldırı girişiminde bulunduğundan dolayı ekibimiz, Selanik konsolosluğunun sağladığı üst düzey güvenlik önlemleriyle ülkeyi terk etmiştir. (Düzenlemiş olduğumuz etkinlikle ilgili haberler ektedir.

Diğer programımız ise Dışişleri Bakanlığına Bağlı Avrupa Birliği Başkanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunmuş olduğumuz ESC11 Gönüllülük projeleridir. Bu kapsamda iki projemiz hibe almaya hak kazanmış olup, pandemi nedeniyle henüz projelere başlanılmamıştır.

Belediyemizde hiçbir şekilde yasal olmayan bir eylem asla söz konusu olmamıştır. Kamuoyuna Saygıyla duyurulur.

Gölbaşı Belediye Başkanlığı

Haber MerkeziHaber Merkezi