GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-04-2021 10:39   Güncelleme : 23-04-2021 10:39

Gölbaşı'nda 23 Nisan Kutlamaları

Gölbaşı ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı törenle kutlandı.

Gölbaşı'nda 23 Nisan Kutlamaları

Anıta çelenk bırakılan törende saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, yaptığı konuşmada, "Gönül arzu ederdi ki, bu önemli bayramı; meydanlarda, statlarda, okullarımızda büyük coşkularla kutlayalım. Ancak, dünyayı saran covid-19 salgını, maalesef bu heyecanımızı istediğimiz şekilde ifade etmemize engel teşkil ediyor. Bundan 101 yıl önce Ankara'da dualarla, tekbirlerle, salavatı şeriflerle açılan Büyük Millet Meclisimiz, vatanımızın işgal edildiği bir dönemde, milletimizin ve devletimizin hürriyet mücadelesinin merkezi olmuştur. Binlerce yıllık devlet silsilemizin son temsilcisi olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti; birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma anlayışı üzerinde inşa edilmiştir." ifadelerini kullandı.
Farklı okullardan öğrencilerin sunduğu gösteriler ve çeşitli yarışmalarda dereceye girenlere ödül verilmesiyle kutlamalar sona erdi.
Koronavirüs tedbirleri nedeniyle az sayıda katılımla yapılan törene; Kaymakam Mutlu Köksal, Belediye Başkanı İskender Yıldırım, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh Özdemir, belde belediye başkanları, ilçe protokolü, STK üyeleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.