GÜNCEL
Giriş Tarihi : 17-05-2021 11:03   Güncelleme : 17-05-2021 11:03

Gölbaşı Türk Eğitim Sen den Adıyaman Barosu'na Kınama

Ankara Barosu Doğu Türkistan’da yaşanan zulümlere karşı yazılı bir açıklama yaptı, ‘uluslararası kamuoyunu Doğu Türkistan Uygur halkı için harekete geçmeye davet ediyoruz’ denilen açıklama ‘Basına ve Kamuoyuna’ başlığı ile yayımlandı.

Gölbaşı Türk Eğitim Sen den Adıyaman Barosu'na Kınama

Ankara Barosu tarafından Doğu Türkistan da yaşanan Çin zulmüne karşı yapılan basın açıklamasına 71 ilimiz Barosu destek verirken aralarında ilimizin de olduğu bazı barolar destek vermemiştir.
Öncelikle Ankara Barosu başta olmak üzere destek veren barolarımıza teşekkür ederken, destek vermeyen ilimiz Baro yönetimini kınıyoruz.
Geçmişte birçok konuda taraf olan Adıyaman Barosunun günümüz dünyasında yaşanan en büyük soykırım konusunda sessizliğe bürünmesi kabul edilemez. Gölbaşı Türk Eğitim Sen olarak Adıyaman Barosu dan konu ile ilgili açıklama bekliyoruz.
Çin'in Doğu Türkistanda yaptığı soykırım konusunda Adıyaman Barosundan tatmin edici bir açıklama yapılmaması durumunda İlimizde bulunan tüm vicdanlı Avukatlarımıza çağrı yapıyoruz. Yaklaşan Baro seçimlerinde mevcut yönetime karşı birlikte harekete geçip Çin terörüne zımnen destek veren mevcut Adıyaman Barosu'nu yönetimden uzaklaştırmaya davet ediyoruz.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
Mahmut Yetişgen 
Gölbaşı Türk Eğitim Sen