GÖLBAŞI GENEL
Giriş Tarihi : 26-05-2021 10:17   Güncelleme : 26-05-2021 10:17

Kaymakam Köksal “ Suyum Güneşten Projesi” kapsamında ziyaretlerde bulundu

Gölbaşı Kaymakamlığı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen ve GAP Bölge Kalkınma İdaresi tarafından desteklenen “Suyum Güneşten Projesi” kapsamında güneş paneli ile sulama sistemlerinin çalışmaları yerinde incelendi.

Kaymakam Köksal “ Suyum Güneşten Projesi” kapsamında ziyaretlerde bulundu

Çiftçi arazilerinde yerinde incelemeler yapan Kaymakam Mutlu Köksal,  sistemler ve proje ile ilgili detaylı bilgiler edinerek kurulan sistemlerin çiftçilere hayırlı olmasını diledi.

 İncelemeler esnasında Kaymakam Mutlu KöksaL’a proje bilgi veren Tarım ve Orman Müdürü Erdal Yılmaz “Projemiz bu yıl üçüncü kez uygulanmaktadır, çiftçilerden gelen yoğun talep doğrultusunda GAP idaresinden güneş paneli sistemi ile ilgili üçüncü kez destek alıyoruz. Bu bağlamda üç projeden toplamda 47 adet sistem kurulmuş olup bu sistemlerle yaklaşık olarak 2000 dekar alan sulanacaktır.” dedi.

Çiftçilerden İlyas Avdağı ve Yakup Karasoy ise projeye öncülük edip çiftçilere katkılarından dolayı Kaymakamlık Makamı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne teşekkürlerini iletti.

 Kaymakam Mutlu Köksal, daha sonra muhtarlardan gelen talepler doğrultusunda Erkenek içme suyu boru hattıyla ilgili yerinde incelemelerde bulundu.