EĞİTİM
Giriş Tarihi : 04-06-2021 14:36   Güncelleme : 04-06-2021 14:36

2021 Liselere Giriş Sınavı (LGS) öncesi Bilgilendirme Toplantısı

2021 Liselere Giriş Sınavı (LGS) öncesi Bilgilendirme Toplantısı bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

2021 Liselere Giriş Sınavı (LGS) öncesi Bilgilendirme Toplantısı

Okullarda yapılması gereken iş ve işlemler ile alınacak önlemlere ilişkin bilgilendirme toplantısı, İlçe Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Şeyh ÖZDEMİR, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ramazan GÜRSUL ve Okul Müdürlerinin katılımıyla yapıldı. Bakanlıkça alınan bilgilendirmelerde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ali Şeyh ÖZDEMİR, şu hususlara değindi.

'Sınav gününden önce sınav binalarının temizlik ve dezenfekte işlemleri tamamlanıp, sınavda uygulanacak temizlik kurallarıyla ilgili öğretmen, öğrenci ve veliler bilgilendirilecektir. Velilerimiz öğrencilerimizin sağlığı için okul bahçesine alınmayacaktır. Öğrencilerimiz iki sınav oturumu arasındaki zaman diliminde okul içinde ve ya bahçesinde sosyal mesafe kuralına uygun bekleyecektir. Okul bahçesine girişte maske ve sosyal mesafe kurallarına hassasiyetle dikkat edilecektir. Sınavda görev alacak öğretmenlerimiz ve tüm öğrencilerimiz için maske ve dezenfektan hazır bulundurulacaktır.' dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Şeyh ÖZDEMİR, okullarında sınav öncesi yapılan hazırlıklarla ilgili bilgi alarak, okul müdürlerine çalışmalardan dolayı teşekkür ederek toplantı sonlandırdı.