TÜRKİYE GENELİ
Giriş Tarihi : 12-08-2021 16:09   Güncelleme : 12-08-2021 16:09

Adıyamanlı Grafik Sanatçısı Marmaris Yangınında hayatını kaybeden Akdemir’i resmetti

Adıyaman’da yaşayan İnönü üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü öğrencisi Adem Karaaslan, Marmaris'te itfaiyecilere içme suyu taşıyan motosikleti devrilince alevler arasında kalarak yaşamını yitiren Şahin Akdemir için grafik tasarımını yaptı.

Adıyamanlı Grafik Sanatçısı Marmaris Yangınında hayatını kaybeden Akdemir’i resmetti

İnönü üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım Bölümü öğrencisi 25 yaşındaki Karaaslan, insan hayatını etkileyen olayların grafiklerini de yapıyor.

Grafik tasarımcısı Karaaslan, Marmaris'te itfaiyecilere içme suyu taşıyan Şahin Akdemir’in motosikleti devrilince alevler arasında kalarak yaşamını yetirmesi üzerine olaydan çok etkilendiğini ifade ederek olayı resmettiğini belirtti.

Kendi sosyal medya hesabından çizdiği resmi paylaşan Karaaslan, resmin sosyal medyada çok fazla paylaşım ve beğeni aldığından dolayı mutlu olduğunu söyleyerek Akdemir’in hayatını kaybetmesinden ve orman yangınlarından dolayı da üzüntülü olduğunu ifade etti.

Grafik Sanatçısı Adem Karaaslan kimdir?

1996’da Adıyaman'da doğan Adem Karaaslan 12 yaşında başlayan grafik tasarım, hareketli grafik, 3D animasyon ve sanat ile ilgili işler yapmaya devam ediyor  önemli şirketlerde ve Çeşitli Ajanslarda çalışarak farklı deneyimler kazandı.
2018 yılında İnönü üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım (lisans) Bölümünü kazandı. Şu an son sınıf öğrencisi. Aktif bir şekilde freelancer Grafik Sanatçısı olarak çalışmaya devam ediyor.