EKONOMİ
Giriş Tarihi : 18-08-2021 08:14   Güncelleme : 18-08-2021 08:58

Gölbaşı'na 250 Kişinin Çalışacağı Fabrika Kurulacak

Gölbaşı ilçesine kurulacak tesiste şapka, bere, eldiven, atkı, yelek ve çok amaçlı şapkalar üretilecek fabrikaya 250 kişi istihdam edilecek.

Gölbaşı'na 250 Kişinin Çalışacağı Fabrika Kurulacak

Adıyaman Genç Girişimler Kurulunun girişimleri sonucunda Türkiye'nin en modern ve entegre tesisini Gölbaşı OSB'ne hizmete başlayacak olan fabrikaya 250 kişinin istihdam edileceği açıklandı.

Pazarın büyük çoğunluğunu elinde bulunduran firma, yurtdışı piyasasında da söz sahibi olurken firma TOBB Adıyaman Genç Girişimler Kurulunun da desteği ile 3 ay içinde üretim yapıp ihracat yapmayı hedefliyor..

6. Bölge teşviklerini, KOSGEB hibelerini anlatıp yatırımcıların önünü açmaya hedeflediklerini belirten Genç Girişimciler Kurulunun Adıyaman ve Güneydoğu Başkanı Ahmet Yolcu, "Yatırımcıları Adıyaman'a çağırmaya, Adıyaman içinde yeni girişimcilerin çıkması için mücadele ediyor. Bunun yanında mevcut yatırımcılara devlet destekleri ile 6. Bölge teşviklerini, KOSGEB hibelerini anlatıp yatırımcıların önünü açmaya ve işleri kolaylaştırmaya devam ediyor. Girişimciliğin zor bir şey olmadığını herkese anlatmamız lazım mottosu ile yola çıkan kurul; normalleşme ile önümüzdeki günlerde gençler için kariyer zirveleri, paneller ve konferanslar düzenlemeyi planlıyor" dedi.

 

Kaynak : PHA