TÜRKİYE GENELİ
Giriş Tarihi : 20-08-2021 09:26   Güncelleme : 20-08-2021 09:26

Kaymakam Köksal Denizli Tavas'a atandı

Gölbaşı Kaymakamı Mutlu Köksal, son kararname ile Denizli'nin Tavas ilçesine atandı.

Kaymakam Köksal Denizli Tavas'a atandı

Kaymakam atamaları 2021 kararnamesi çıktı. Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile 624 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 624 mülki idare amirinin görev yerleri liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi. Atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2. ve 3. maddeleri gereğince yapıldı.

Kararname kapsamında İller İdaresi Genel Müdürlüğü, Kaymakamlar, Strateji Geliştirme Bakanlığı, Hukuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü başta olmak üzere çok sayıda kurum, kuruluş ve devletin üst düzey kadrosunda önemli görev değişiklikleri yapılmış oldu.

KAYMAKAM YER DEĞİŞİKLİĞİ 2021

Pek çok kamu kurum ve kuruluşu kadrolarında yapılan görev değişimleri yanı sıra çok sayıda ilin Kaymakamı da söz konusu atama kararnamesi kapsamında yer değişikliği kararı ile il değiştirmiş oldu. Belirli aralıklarla yapılan görev değişimleri ile Kaymakamların yurdun farklı yerlerinde görevlendirmelerine yer verilirken yine aynı kapsamda başarılı performans gösteren kaymakamların büyük şehirlere atanarak ödüllendirilmesi de sağlanmış oluyor.

Buna göre Gölbaşı Kaymakamı Mutlu Köksal, Denizli Tavas Kaymakamlığı'na, Erzincan Vali Yardımcısı olarak görev yapan İhsan Ayrancı ise Gölbaşı Kaymakamlığına atandı.