GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-08-2021 09:32   Güncelleme : 20-08-2021 09:42

Gölbaşı’nın yeni Kaymakamı İhsan Ayrancı oldu

Gölbaşı Kaymakamlığına Erzincan Vali Yardımcısı İhsan Ayrancı atandı

Gölbaşı’nın yeni Kaymakamı İhsan Ayrancı oldu

Kaymakam İhsan Ayrancı kimdir?

28 Temmuz 1980 tarihinde  Amasya’nın Suluova ilçesinde dünyaya geldi. Belçika’nın Antwerpen şehrinde başladığı ilköğretim hayatını Tokat-Erbaa Fevzi çakmak ilköğretim okulundan mezun olarak tamamladı. Liseyi Ankara’da okuyan İhsan Ayrancı 2004 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinden Mezun oldu. Bir süre özel sektörde çalıştıktan sonra 2008 yılında Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Stajyer Kontrolörlük sınavını kazanarak kamuya geçti. 2010 yılında Çorum Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Mesleğine adım attı, Şırnak Silopi’de Kaymakam refikliği, Kırşehir’de Mülkiye teftiş stajını tamamladı. Çorum-Uğurludağ ilçesinde 6 ay süreyle kaymakam vekilliği yaptı. 1 yıl süreyle Almanya’nın Hamburg şehrinde Goethe Institut’te yabancı dil eğitimi aldı ve Alman Kamu Kurum ve kuruluşlarında Alman idari sistemi üzerine çalışmalar yaparak yurt dışı stajını tamamladı. Yurt dışı dönüşünde Edirne’nin Enez ilçesinde 4 ay süreyle kaymakam vekilliği yaptı. İngilizce ve Almanca bilen İhsan Ayrancı evli ve bir çocuk babasıdır.

Kaymakam atamaları 2021 kararnamesi çıktı. Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararnamesi ile 624 mülki idare amirinin görev yerleri değiştirildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde görev sürelerini tamamlayan veya hizmet ve mazeretleri gereğince kararname kapsamına alınan 624 mülki idare amirinin görev yerleri liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi. Atamalar, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’nin 2. ve 3. maddeleri gereğince yapıldı.