Gazete Gölbaşı - Gölbaşı Haber Ajansı
HV
22 MAYIS Pazar 06:32

Gölbaşı'nda "Çanakkale Gezici Müzesi" Ziyarete Açıldı

Gölbaşı ilçesinde Çanakkale Savaşı'nda kullanılan malzemelerin sergilendiği "Çanakkale Gezici Müzesi" ziyarete açıldı.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 17-10-2021 18:10   Güncelleme : 17-10-2021 18:10
Gölbaşı'nda

Gölbaşı Mehmet Tevfik Göksu Anadolu İmam Hatip Lisesi Spor Salonunda düzenlenen ve müzedeki eserlerin yer aldığı sergi, 10 gün ziyaret edilebilecek.

Mehmet Tevfik Göksu Anadolu Lisesi Recep Akbaşlı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu vatanı bize emanet eden Çanakkale’yi Çanakkale yapan ecdadımızın bu vatanı bize emanet etmek için bu sergiyle canlarını nasıl feda ettiklerini bilmeleri açısından bu sergiyi çok önemsiyoruz. Bu çerçevede ilçe milli eğitim müdürlüğümüzün koordinatörlüğünde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerimizin bu sergiyi gezdiriyoruz ve onlara da gereken bilgileri de aktarıyoruz. Bu kapsamda sergimizi ziyaret edenlere teşekkür ediyoruz, sergimizi ziyaret etmeyenlerin de en kısa sürede okula bekliyoruz.

Müze görevlisi Ali Murat Kalegil, yaptığı açıklamada, müzede Çanakkale Savaşı'nda verilen destansı mücadeleyi ve kahramanlıkları gelecek nesillere daha iyi anlatmak için ülkenin her yerini dolaşan müzede, bugüne kadar bilinmeyen materyalleri sergilediklerini belirtti.

Müzenin Gölbaşı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla ilçeye getirilerek ziyarete açıldığını ifade eden Kalegil, gezici müzesinin 2010'dan bu yana ziyaret Türkiye'nin dört biri yanını dolaştığını anlattı.

 

Haber MerkeziHaber Merkezi