EĞİTİM
Giriş Tarihi : 05-01-2022 13:26   Güncelleme : 05-01-2022 13:26

Gölbaşı’nda "Yol(A)çık Projesi" Düzenlendi

Gölbaşı’nda "Yol(A)çık Projesi" kapsamında seminerler düzenlendi.

Gölbaşı’nda

Gölbaşı’nda "Yol(A)çık Projesi" Düzenlendi

Gölbaşı’nda "Yol(A)çık Projesi" projesi kapsamında seminerler düzenlendi.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hazırlamış olduğu "Yol(A)çık Projesi" kapsamında Rehber Öğretmen/Psikolojik Danışmanı olmayan okullarımızı çeşitli konularda desteklemek amacıyla okullarımıza eğitim odaklı ziyaretlerde bulunuldu.

Bu kapsamda 4 Ocak 2022 Salı günü, Şube Müdürü Ramazan GÜRSUL koordinatörlüğünde Çatalağaç İlk/Ortaokulunu ziyaret edilerek ebeveynlere Psikolojik Danışman Nazan ŞAHİN tarafından "Anne Baba Tutumları" konulu seminer verildi. Öğrencilere de ilçemiz Psikolojik Danışmanları Muhammed TUNÇASLAN, Mine DOĞAN ve Mehmet SAFÖZ tarafından "Verimli Ders Çalışma" konulu seminer yapılarak yapılan etkinliklerle farkındalık oluşturuldu.

Velilerle yapılan seminerin ardından bireysel görüşmeler yapıldı. Bu tür görüşmelerin aralıklarla yapılmak üzere program oluşturuldu. Velilerimiz bu tür seminerlerin daha sık yapılması konusunda görüş ve memnuniyetlerini bildirdiler

Veli görüşmeleri sonunda Çatalağaç Ortaokulu Görsel Sanatlar Atölyesi Ziyaret edildi. 

Görsel Sanatlar Öğretmeni Mustafa ARSLAN önderliğinde öğrencilerimizin yapmış olduğu renkli çalışmalar göz doldurdu. Kırsalda kısıtlı imkânlarla gerçekleştirmiş olduğu bu başarılı çalışmalar hayranlık uyandırdı.