Gazete Gölbaşı - Gölbaşı Haber Ajansı
HV
23 MAYIS Pazartesi 23:59

İstanbul’dan Kahta’daki köy okuluna uzanan yardım eli

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde İstanbul’da okuyan bir grup üniversite öğrencisi 'Sosyal Sorumluluk Projesi' kapsamında Bağbaşı Köyü’ndeki ilkokul öğrencilerine kırtasiye yardımında bulundu.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 29-03-2022 12:22
İstanbul’dan Kahta’daki köy okuluna uzanan yardım eli

Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencilerinden İngiliz Dili ve Edebiyatı Öğrencisi Yiğit Sümbüloğlu, internet üzerinden ulaştığı Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Bağbaşı İlkokulu’nda okuyan tüm öğrencilere kırtasiye yardımında bulundu.

Yapılan kırtasiye yardımı ile ilgili konuşan Bağbaşı İlkokulu Müdürü İrfan Boztemur,"Yapılan yardımların özellikle köy okulu öğrencilerinin olması ayrı bir sevinç kaynağıdır. Gerçekten çok anlamlı bir çalışma olmuş. Uzun bir zamandır, salgınla mücadele edilirken böyle değerli çalışmaların yapılması, çocukların yüreğine dokunulması, sevinçlerine ortak olunması takdire şayandır. Okulumuzda okuyan toplam 85 öğrencinin tamamına kırtasiye yardımları ulaştı. Bu anlamda başta Yiğit Sümbüloğlu olmak üzere İstanbul Kültür Üniversitesi’nin Sosyal Sorumluluk Kulübü öğrencilerine ve emeği geçen herkese teşekkür ederim. Allah hayırlarını kabul etsin" diye konuştu.

Kaynak: PHA
Haber MerkeziHaber Merkezi