Gazete Gölbaşı - Gölbaşı Haber Ajansı
HV
01 TEMMUZ Cuma 16:47

Vali Çuhadar'dan '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' mesajı

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı" nedeniyle mesaj yayımladı.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-04-2022 15:55
Vali Çuhadar'dan '23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı' mesajı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle mesaj yayınlayan Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar,"Milli egemenliğimizin sembolü, kurtuluş mücadelemizin ve demokrasi tarihimizin en önemli kurumlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 102. yılını gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm milletimize ve istikbalimizin yegâne teminatı olan çocuklarımıza kutlu olsun.  "Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir" şiarıyla İstiklal Harbi veren aziz milletimiz, tüm imkânsızlıklara rağmen bağımsızlığımızın nişanesi ve milli iradenin tecelli ettiği mekân olarak kurduğu meclis ile tüm dünyaya özgürlüğe ve demokrasiye olan inancını göstermiştir. 23 Nisan aynı zamanda, geleceğimizin güvencesi olarak gördüğümüz, özgürlük ve bağımsızlık meşalesini devredeceğimiz çocuklarımızın da bayramıdır. İstiklal Savaşımızın lideri, Meclisimizin ilk başkanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklarımıza armağan edilen 23 Nisan'ın bu açıdan da ayrı bir manası vardır.
Sevgili çocuklar, ne mutlu sizlere ki Cumhuriyetimizin geleceğini siz çocuklara emanet edecek kadar çocuklarımıza güvenen ve milli egemenliğin ilan edildiği günü sizlere bayram ilan eden bir milletin çocuklarısınız."dedi.
Hedeflerinin çocukların güvenli ve sağlıklı ortamlarda, iyi eğitim alarak topluma ve insanlara faydalı olarak yetiştirmek olduğunu söyleyen Vali Çuhadar,"En büyük arzumuz, çocuklarımızın güvenli ve sağlıklı ortamlarda, iyi eğitim alarak, topluma ve insanlığa yararlı özgür bireyler olarak yetişmelerini sağlamaktır. Bu nedenle daha güçlü ve daha huzurlu yarınlar için ülkemizin sorumluluğunu devredeceğimiz çocuklarımızın milli ideallerimize sarılmaları, manevi değerlerimizle donanmaları ve dünyaya açık olarak yetişmeleri en büyük arzumuzdur. Bu duygularla siz çocuklarımıza armağan edilen ve milli iradenin her şeyin önünde olduğunun ifade edildiği bu anlamlı günde, başta Cumhuriyetimizin ve Türkiye Büyük Millet Meclisimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, aziz şehit ve gazilerimizi, rahmet, minnet ve şükranla anıyor, bu bayramın dünyanın bütün çocuklarına barış ve mutluluk getirmesi temennisiyle çocuklarımızı sevgiyle kucaklıyorum."şeklinde konuştu.

 

Kaynak: PHA

Haber MerkeziHaber Merkezi