DOLAR 0,0000
EURO 0,0000
STERLIN 0,0000
ALTIN 000,00
BİST 00.000
İbrahim Korkmaz
İbrahim Korkmaz
Giriş Tarihi : 12-04-2017 05:40

REFERANDUM'UN BÖYLE OLACAĞI BELLİYDİ.. ÇÜNKÜ;

"Evet’in ve hayır’ın en etkili beş ismi" başlıklı yazısında Ahmet Hakan,hayır'ın başta gelen isimlerini şöyle saydı: Deniz Baykal, Metin Feyzioğlu, Muharrem İnce, kumpas mağduru askerler ("FETÖ’nün kumpasına" maruz kalan bir grup asker, 'hayırlı konvoy' adını verdikleri bir konvoyla Anadolu’yu dolaşıyormuş) ve MHP'li muhalifler (Meral Akşener, Sinan Oğan, Ümit Özdağ, Koray Aydın, Yusuf Halaçoğlu vs).Yani CHP'liler,MHP'liler ve askerler.Yani devletin,derin devletin,Kemalizm'in siyasî sözcüleri ve silahlı güçleri.Yani "Hiçbir şey değişmesin, mevcut devletimiz mükemmeldir" diyenler. 
Peki bu kişilerle,evet diyen diğer beş ismin  düşünçeleri arasında ne fark var diye araştıraçak olursak,Ben;Bunların istediğini yapmamak gerektiğini düşünürdüm ve "hayır" demezdim.Çünkü, MHP'nin astığı büyük flamalarda  : "Evet - Anayasa'nın ilk dört maddesi değişmeyecek!"..Peki,neyi tartışyor o zaman bunlar?...Yani,hayır’ın en etkili beş ismi de ilk dört maddenin değişmesini istemiyor, Evet'çiler de istemiyor!..Hayır’ın en etkili beş ismi de Anayasa'daki "Türk" vurgusunun muhafaza edilmesini istiyor, Evet'çiler de istiyor!..Beş isim de Kürt sorununun barışçıl ve demokratik bir yöntemle çözülmesini istemiyor, Evet'çiler de istemiyor!...Suriye'de savaşmak konusunda bir görüş farklılığı var mı aralarında? Yok... Suriyeli göçmenlere karşı ırkçı yaklaşım açısından fark var mı? Yok..."Tek adam" meselesinde mi ayrı düşüyorlar? Türkiye tarihinin tek hakiki tek adamı olan Mustafa Kemal hakkında Deniz Baykal'ın veya " kumpas mağduru" askerlerin herhangi bir olumsuz düşüncesi olduğunu sanmıyorum! Belli ki Evet'çilerin de yok.Yani sonuç olarak,önde gelen Hayır'cılar ile Evet'çilerin tek farkı, Başkan'ın kim olacağıyla ilgili.Mesela "Başkanlık sistemine geçilecek ve Baykal Başkan olacak" denilse, önde gelen Hayır'cıların hepsi o saniye Evet'çi olur!.. 
Yine düne kadar; ''KAVGA etmiyorlardı..Polemikten kaçınıyorlardı/“Sayın Cumhurbaşkanı” diyorlardı/ “AK Partili kardeşlerimiz” diyorlardı/“Hayır diyen de evet diyen de bizimdir” diyorlardı/ Bayraklarını çıkarmıyorlardı/ Particilik yapmıyorlardı /Miting bile yapmıyorlardı/Düşük profil gidiyorlardı/ Kutuplaşma isteyenlere koz vermiyorlardı/Görünmez olmaya çalışıyorlardı/ Dikkat çekmemeye özen gösteriyorlardı.Kısacası...Akıllıca hareket etmeye özen gösteriyorlardı..Referandum tartışmaları hız kazanıp sonuçun nasıl olaçağı belirlenmeye başlayınça,daha fazla dayanamadılar.Saçma sapan bir denize dökme lafı edip karşı tarafa “al da at” pası vererek...Kendilerine şarkı vermeyen sanatçıya “korkak” falan diye çemkirerek...Durup dururken ve hiç gereği yokken “kontrollü darbe” geyiği çevirerek...Yine kanıtlayamayacakları türden gereksiz iddiaları dillendirerek...CHP,Dümeni resmen ‘evet’e kırmadımı?..
Bu konuda CHP,sinin Konya Milletvekili Dr. Mustafa Hüsnü BOZKURT,u tebrik etmek gerekir..Partisine ait televizyon kanalında (Halk TV) bir programa katılarak,Anayasa değişikliği hakkındaki görüşleri ile milleti aydınlatmaya çalıştı..Dostlar arasında olmanın verdiği cesaretle “ Ben biliyorum, bu millete güvenmek gerek. En az yüzde 60-65 ‘hayır’ çıkacak. Ama arkadaşlar, de ki, ‘evet’ çıktı, kimse heveslenmesin kardeşim. Biz yine Samsun’dan başlarız, Amasya’ya gideriz, Sivas’a gideriz, Ankara’ya geliriz. Oradan Sakarya’ya, Dumlupınar’a… Sizi İzmir’e kadar kovalamazsak, anamızdan emdiğimiz süt helal olmasın. Sizi de, yedi göbek sülalenizi de, bütün emperyalistleri de yine İzmir’den denize dökeriz...Bu bir anayasa değişikliği değildir. Anasından helal süt emen bunu sahiplerinin suratına çarpar. Siz hiçbir şekilde bu devleti bu milleti yönetemeyeceksiniz! İzin vermeyeceğiz! Siz kimsiniz!..Hadi lan ordan, defolup gidin başımızdan be!.. Çıkmayacak, adım kadar eminim. De ki Evet çıktı, kimse heveslenmesin kardeşim…Biz gene Samsun’a çıkarız,ulan sizi İzmir’e kadar kovalamazsak, sizi de sizin yedi göbek sülalenizi de…Ahanda şuraya yazıyorum: Evet çıkarsa, isterse yüzde seksen çıksın, kalan % 20’mizle o % 80’in tek tek hepsini, bununla kalmayıp hepsinin yedi göbek sülalesini şeytmezsek, buna bizim dışarıdaki güçlerimiz fuck diyor, bi kere de değil, defa’aten ananızı dininizi hem de…Yedirir miyiz lan biz bu memleketi size?..Atatürk gelse o da yedi göbek sülalenizi şeyeder be sizin, şeyttirin gidin şurdan be, vatandaşım geçinen cahil cühela kömürcüler, kendini ve oy’unu satan oyunbaz aşşaağlıklar…Milletmiş…Ney’imin milletiydi bunlar, başkanım?..Utanmadan kalkmış bizden başkanlık istiyorsunuz.Kaç paralık adamsınız be siz?...Siz kaç paralık adamsınız be? Yokolup gideceksiniz! Ve göreceksiniz bir yılda bu ülkede iktidarı kuracağız…Bu memleketi sizin gibi haramzadelere teslim etmeyiz!Kaç paralık adamsınız siz be? Terbiyesizler!...Evet çıkarsa bedelini ödetiriz...'' diyerek,aydınlatmanın yerine,kepazelik şovu yaptı..
Yani; Referandum seçmenini tehdit ediyor, topumuza açıkça küfrediyor, bi de doktor olacak…Uzmanlığını Gata’da yapmış,Konya asker hastanesinde çalışmış,belli ki bu albay,ın üslubu oradan. Yani asker dediğin de iki tür, bi sahicisi, vatanı koruyan, biri darbe (ihtilal) yapanı, saygınlığı kendinden menkul vekil, ikincilere yazılmaya hevesli Albay…Sonun geld!’i diye haykırıyor ,Cumhurbaşkanına, onu Kaddafi, Mussolini, Hitler’e benzeterek. Kişi,alemi kendi gibi bilirmiş…Evet’çiler düşman askeri,İzmir’de denize dökülecekler…Yunan askeriyle eşleştirdiği Evet cephesini.Tehditkar ve küfürbaz!.. 
Bu hırçınlığına rağmen,yaptığı konuşma ile;Kutuplaşmanın geldiği çerçeveyi berraklaştırmaya çalışarak,CHP’den ne köy ne kasaba olamıyacağını kimbilir kaçıncı defa gözler önüne serdi. Kemalizmin devrimci mirası denen şeyin nasıl bir kambura,ölü bir ağırlığa dönüştüğünün altını çizdi. O cenahtan ilerleme ve demokratikleşme adına hiçbir şey beklenemiyeceğini ispatladı. AKP’nin hatâlarının düzeltilmesi (ve meselâ şimdiki anayasa değişikliğinin de zaman içinde tekrar değiştirilebilmesi) dahil her türlü atılımın, bu memleketin AKP tabanını da oluşturan İslâmî çoğunluğunun kendi demokrasi ve özgürlük serüvenini kendince, sindire sindire, tartışa tartışa, aşağıdan yukarı yaşamasına bağlı olduğunu bütün toplumun yüzüne vurdu.Adam,İnkılâp Tarihi dersini iyi çalışmış. Olay ve mekânların sırası asla rastgele değil.Bu nedenlede konuşmasının kasıtlı ve planlı olduğu yadsınmaz bir gerçektir..  
Bugün Türkiye,de tartışılan konularda bu konuşmaların merkezini teşkil etmiyormu? ;“Siz hiçbir şekilde bu devleti bu milleti yönetemeyeceksiniz! İzin vermeyeceğiz! Siz kimsiniz!” ifadesidir.“Siz kimsiniz?  ifadesiyle, muhatabını eşit görmediğini açığa vurmuş olmuyor mu?..Bu suali sorma hakkını kendinde gören şahıs, kendisini ve kendisi gibi olanları hiyerarşik olarak üstün bir makama oturtmaz mı?..Bu nedenlede,karşısında konumlandırdığı kitleyi eşiti olarak görmez. Onun da kendisiyle aynı haklara sahip olduğunu kabullenmez.Aksine, onu tahkir eder, küçük görür; onun her daim kendisine tabi kılınması gerektiğini düşünerek..Yönetme hakkını da,doğal olarak, kendi “üstün” sınıfına ait sayar. Öylesine kör bir inançtır ki bu, başka türlüsünün tasavvuruna imkân vermez.“Millet”e ya da “halk”a sözde değer verilir,ona güvenilir.Lakin fiiliyatta halktan uysal olması,sesini çıkarmaması,rehberlerinin önüne koyduklarına itiraz etmemesi beklenir. Çerçevenin içinde kaldığı müddetçe bir sorun teşkil etmez; ama olur da millet/halk çerçevenin dışına çıkarsa, bu bir sapma olarak görülür ve “sapkınların” bir şekilde yola getirilmesi, tedavi edilmesi gerekir. Nitekim Bozkurt da “Biliyorum, millete güvenmek gerekir” diyor. Fakat hemen ardından, bekledikleri sonucun çıkmaması halinde “Kimse heveslenmesin” diyerek sopasını göstermeyi ihmal etmiyor.
Aynı yolun yolçuları ; ''Adıyaman Barosu ile Atatürkçü Düşünce Derneği'' İlçemiz Gölbaşı,nda ''Referandum ve Anayasa Değişikliği'' konulu konferans düzenledi.konferansa Türkiye Barolar Birliği Genel Başkanı Metin Feyzioğlu ve Prof. Dr. Süheyl Batum konuşmacı olarak katılmış.İnsanın aklına ister istemez; Bu konferansı düzenliyenlerin,CHP ile bağları yokmu? Eğer var ise,bu bağlılık konferansa niçin yansımadı?..CHP,nin İlimiz ve İlçemiz yetkilileri neredeydi?...Yoksa,Fevzioğlu,nun geleçek kongrede başkanlığa aday olabilmenin provalarını yaptığını,CHP ye gönül verenler bilmiyormu?..Biliyorlarsa bu tür konferansların kime yaradığının farkında değillermi?..Ana muhalefet partisinin hali böyle olunça,sandığa oy vermeye gidenler nasıl karar vereçek?.. 
Sonuç olarak;Türkiye,nin enaz AK Parti kadar,sorunlarının çözümüne duyarlı bir muhalefete ihtiyaçı var..Böyle muhalefet olmazsa,her seçim ve referandumdan çıkaçak olan sonuç belli.. Yani,2010 Anayasa değişikliği referandumundaki sonuçun aynısı olaçaktır...Benim oyumun rengini, tanıyanlar biliyor.. ''Yetmez Ama Evet'' Nedenlerini geleçek yazımda açıklamaya çalışacağım..

NELER SÖYLENDİ?
@
İbrahim Korkmaz

İbrahim Korkmaz

DİĞER YAZILARI Fırat'ın doğusunda ‘büyük oyun'u bozmak ve Yeni bir çözüm süreci için zemin uygun mu? 21-12-2018 20:21 Sarı Yelekli,lerin İsyanı Hor Görülmeye.... 10-12-2018 21:46 '' Aleviler Kemalizm ve sosyalizm içinde asimile oldular'' 03-12-2018 22:46 İslâmcı Siyaset ve Deizm Konusu... 22-11-2018 19:41 Bırakma Beni ‘yandı toprağım çalındı özgürlüğüm’ 01-11-2018 11:20 Suudi Arabistan'ın kirli dosyalarında,Cemal Kaşıkçı ne ilk ne son... 11-10-2018 21:09 Erdoğan “Nazi artığı” dediği Almanya ve Hollanda ile neden yakınlaşıyor? 02-10-2018 19:06 Soçi'nin anlamı ve İdlib.. 24-09-2018 21:41 Dünya 1930’lara geri mi dönüyor? 13-09-2018 11:59 Dünyanın ortak sorunu çocuk istismarı.. 25-07-2018 21:36 CHP,nin izlemesi gereken yol... 13-07-2018 20:45 24 Haziran sonrası,Dış - İç basından yorumlar.. 03-07-2018 21:10 Yurt dışında yasayan vatandaşların oy kullanma serüveni... 21-06-2018 21:47 Siyaset ve Türkiye,nin geleçeğine dair... 10-06-2018 19:44 HDP neden dışarıda bırakıldı? 27-05-2018 20:33 24 Haziran kimin için “İYİ”? 13-05-2018 14:06 Suriye sahasında,Global Güçlerin Sınavı... 01-05-2018 17:04 Avrupa’nın ikiyüzlülüğü..... 01-04-2018 22:42 Erdoğan'a karşı Yobazlar... 18-03-2018 21:16 8 Mart ve Kadınlar.. 07-03-2018 19:48 PYD/PKK'nın Esed rejimi ile bitmeyen çıkar ilişkisi ve HDP,nin Kongresi... 23-02-2018 20:03 CHP ve İçindeki İdeolojik Tartışmalar.. 12-02-2018 18:46 Afrin,den Sonra... 03-02-2018 21:31 Afrini,e "Zeytin Dalı Harekatı"Operasyonu ve Türkiye'yi ne bekliyor? 23-01-2018 19:38 HDP,nin Geleçeği....ve Dağa çıkışlar neden düştü? 12-01-2018 18:15 Meral Akşener tarzı siyaset 27-12-2017 21:45 FARKLI YAŞAM TARZI ve AHLAK,LA İLKESİ OLMAYANLAR.. 15-12-2017 07:53 Erdoğan Tarzı Siyaset 27-11-2017 10:25 Bahçeli Tarzı Siyaset 15-11-2017 05:42 Türkiye nasıl ayrıştı ve kutuplaştı ? 02-11-2017 05:11 Irak'ın Geleceği ve Kürtler 20-10-2017 05:17 AVRUPA'DA IRKÇILIK,YABANCI DÜŞMANLIĞI,''SOROS'' ve GELECEK... 10-10-2017 05:09 Avrupa birliğini bekleyen tehlike ve Almanya... 28-09-2017 05:37 Gandhi ve bizimkisi... 09-08-2017 05:35 Suriyelilerin çilesi ve .... 25-07-2017 05:37 Kurye Berberoğlu ve "Adalet"kim için ? 11-07-2017 05:43 Neden Solu tartışacak kadar demokrat olamıyoruz ? 28-06-2017 05:44 Aslında Hepimiz Bir Parça Milliyetçiyiz 14-06-2017 13:21 AK PARTİ NE YAPMAK İSTİYOR ? 31-05-2017 05:15 CHP’DEKİ GELİŞMELER ... 15-05-2017 05:11 16 Nisan’ın kaderi.. 04-05-2017 05:15 Referandum yada “Pirus zaferi” 24-04-2017 05:12 REFERANDUM'UN BÖYLE OLACAĞI BELLİYDİ.. ÇÜNKÜ; 12-04-2017 05:40 Referandum ve Kürtler 01-04-2017 19:41 8 MART ve KADINLARIMIZ... 06-03-2017 16:08 ''AYDIN''LARIN TEK YANLI TERCİHLERİ ile ''OHAL ve KHK'' LER.. 24-02-2017 12:39 2016'da Türk dış politikası ve Ekonomi karnesi.. 13-02-2017 05:14 BAŞKANLIK SİSTEMİ ve YENİ ANAYASA 30-01-2017 05:07 FETÖ ve YANDAŞLARININ UTANMAZLIĞI... 16-01-2017 05:50 PKK ve PYD/YPG’nin yenilgisi ve HDP.. 03-01-2017 05:16 FIRAT KALKANI OPERASYONU ve SON GELİŞMELER 23-12-2016 05:11 Laiklerin demokrasiyle imtihanı ve Birlikte yaşamın kuralları.. 12-12-2016 05:26 25 Kasım ve Kadınlar.. 28-11-2016 05:44 Leila(Leyla) ve Diğer Kadınlar.. 14-11-2016 08:11 YALNIZLIK ÜZERINE ve BABAM ! 31-10-2016 08:22 İNSAN OLMANIN ZORLUKLARI.. 17-10-2016 05:15 BATININ AK PARTİ KARŞITLIĞI NEDENDİR? 26-09-2016 05:21 Filistinli Ömer ve Cenneti Beklerken ! 13-09-2016 08:31 15 Temmuz; ''SOL'um diyenlerin,cenaze törenidir.. 29-08-2016 10:07 Gülen hareketi neden ABD’yi mesken seçti ? 09-08-2016 08:23 ONUR GECESİ ve SONRASINA DAİR... 26-07-2016 07:50 Türkiye neden başaramıyor? 13-07-2016 06:40 ABD'NİN DIŞ POLİTİKASI ve AVRUPA.. 29-06-2016 05:35 Tuz kokarsa ne Olur ? veya; Kendini kandırmanın ..... 17-06-2016 08:35 Üniversiteler gelişmeden Türkiye değişir mi? 06-06-2016 05:22 Fikirler-Demokrasi ve Özgürlükler ..... 24-05-2016 05:12 Refiklerin darbesi veya Bu sistemle buraya kadar 13-05-2016 07:11 Demokrasi taksimde gösteri yapma özğürlüğündenmi ibaret ? 02-05-2016 06:17 İslam Zirvesi ve Terör saldırıları.. 1 22-04-2016 06:45 Çözüm için hazırlarmış! Kiminle müzakere edecekler? 12-04-2016 05:52 TÜRKİYE'NİN RUH İKİZLERİ 01-04-2016 13:30 SOSYALİST SOL ve KÜRT MESELESİ,NE BAKIŞI ÜZERİNE 20-03-2016 11:03 8 MART ve KADINLAR 08-03-2016 06:03 Türkiyelileşme dediğin Böyle olur... 26-02-2016 06:13 GEÇ KALMIŞ BİR YAZI ; ''YETMEZ AMA EVET' 15-02-2016 06:09 BASIN-GAZETECILIK ve BEN 04-02-2016 06:09 TÜRKİYE; GERÇEK SOLUNU ARIYOR ! 25-01-2016 06:05 AYDIN OLMAK... 15-01-2016 06:12 Demirtaş'ın Hayalleri Hendeklere Gömüldü. 05-01-2016 06:21 PKK/HDP'NİN ''TÜRKİYELİLEŞMEK'' SEVDASI BURAYA KADARMIŞ! 21-12-2015 06:05 Faili malum cinayetlerine Tahir Elçi,de .... 11-12-2015 09:34 ÇEKİRGE BİR SIÇRAR,İKİ SIÇRAR,ÜÇÜNÇÜ,DE ''ONE MİNUTE'' 30-11-2015 06:03 GANDİ KİM? Kılıçdaroğlu ...? 20-11-2015 06:08 ''OSMANLI TOKATI''NIN BÖYLESİ,AKIL VERİRMİ ? 10-11-2015 05:56 1 KASIM ve SONRASI 29-10-2015 10:17 ANKARA KATLİAMI ve ''OLAĞAN ŞÜPHELİLER'' 19-10-2015 05:05 Tarihin vakti çok,ama bizim...!! 07-10-2015 05:18 KCK SÖZLEŞMESİ yada NiYE CiZRE ? 25-09-2015 09:10 TARİHTE ZORUN ROLÜ ve EZİLENLERİN BAŞKALDIRISI... 14-09-2015 05:12 “Tanrım bu son çılgınlık olsun” 02-09-2015 07:30 Kandil Ateşle Oynuyor 19-08-2015 12:32 BARIŞIN YOLU,AK PARTİ KARŞITLIĞINDAN MI GEÇİYOR? 04-08-2015 05:16 Amaç ''İnsanlığın umudu Rojava Devrimi” değil, Türkiye’yi Suriyelileştirmektir!.. 24-07-2015 06:47 Oyunu görmek yetmez, bozacak irade gerek 14-07-2015 05:11 AK PARTİ'NİN KAYBI,MUHALEFETİN BAŞARISINDAN DEĞİL,KENDİ SUÇUDUR! 03-07-2015 06:09 Türkiyelileşmek Sevdası, Emanet Oylar Ve HDP’nin Sancısı 21-06-2015 17:49 8 HAZİRAN'DAKİ TÜRKİYE... 10-06-2015 08:17 7 HAZİRAN GEÇESİ GERİYE KALAN ''KUM BİRİKİMİ'' Nİ ,KİM(KİMLER) KALDIRAÇAK ? 29-05-2015 05:01 AK Parti; 7 Haziran Sonrası ''Yeni Türkiye''yi Kurabileçekmi? 18-05-2015 05:20 CHP'İNİN SEÇİM VAATLERİ ya da HAZİRAN SINAVI.... 04-05-2015 19:03 7 HAZİRAN YOLUNDAKİ HDP... 23-04-2015 17:50 AK PARTİ'Yİ İKTİDARDAN ALMAYA,BU YÖNTEMLER ÇARE DEĞİLDİR!.. 13-04-2015 05:00 Birlikte yaşamak demokratikleşmeye bağlıdır.. 30-03-2015 04:59 CHP’de Kürt Olmak.. 18-03-2015 12:58 DÜNYA'DA VE BİZDE KADIN HAKLARI.. 06-03-2015 06:08 HAZİRAN SEÇİMİNDE AKP-HDP NE YAPMALI.. 27-02-2015 06:29 AVRUPA'DA GÖÇMEN EMEKÇİLERİ BEKLEYEN SORUNLAR.. 16-02-2015 06:03 KOMŞUDA SİRTAKİ,BİZDE BİR ADIM İLERİ,İKİ ADIM GERİ... 04-02-2015 11:57 EMPERYALİZM'İN YENİ MAŞASI PEGİDA (x) 22-01-2015 06:03 ARSIZ'IN YÜZÜNE TÜKÜRMÜŞLER ... 10-01-2015 13:27 Özgür olmayan basın 28-12-2014 13:41 Sayın Yusuf Çöplü; 17-12-2014 06:08 ''ÇÜNKÜ SEVİYORUM!'' 05-12-2014 06:25 ALEVİ KİMLİĞİ; ÇÖZÜMÜNDE GEÇ KALINMIŞ BİR SORUNUMUZDUR.. 22-11-2014 14:24 ÇANLAR KİMİN İÇİN ÇALIYOR ? 12-11-2014 06:05 BİRLİKTE YAŞAMA İRADESİ NASIL OLUR ! 31-10-2014 06:32 PKK ÜÇGENİNDE (KANDİL-KCK-HDP) ÖCALAN'IN STATÜSÜ 19-10-2014 11:49 KANAYAN YARA ORTA DOĞU! ve TÜRKİYE BEKLENTİLERİ ÜZERİNE.. 07-10-2014 07:02 CHP,NİN 6 OK SEVDASI ve SOLCULUĞU.... 23-09-2014 18:54 TATİLDEN NOTLAR.. 14-09-2014 06:12 İNSAN OLMAK 25-08-2014 06:06 İYİKİ KÜRTLER VARMIŞ!. 05-08-2014 20:31 Değişmeyen parti değişimi savunamaz 21-07-2014 05:39 Ne kadar demokratız? 07-07-2014 19:53 ''ÇATI ADAY'' I ve BAZI SORUNLARA DAİR.. 27-06-2014 05:22 AK PARTİ MİSYONUNU ÇANKAYA,DA NE BEKLİYOR?.. 12-06-2014 12:51 SATIN ALINAMIYAN YETENEK... 11-06-2014 18:01 SOMA FACİASI'ndan dersler çıkarabileçek miyiz? 22-05-2014 16:39 CHP'nin ÇIKMAZI ve BEKLEYEN SORUNLAR.. 05-05-2014 21:31 Yerel Seçimlerde, Pazarcık-Gölbaşı-Besni Kavşağı 22-04-2014 18:34 Seçim Sonuçlarının Kısa Analizi 14-04-2014 07:45 Her Seçim’ den Sonra..... 07-04-2014 18:09
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor2653
 • 2Başakşehir FK2653
 • 3Galatasaray2650
 • 4Sivasspor2649
 • 5Beşiktaş2644
 • 6Alanyaspor2643
 • 7Fenerbahçe2640
 • 8Göztepe2637
 • 9Gaziantep FK2632
 • 10Denizlispor2631
 • 11Antalyaspor2630
 • 12Gençlerbirliği2628
 • 13Kasımpaşa2626
 • 14Konyaspor2626
 • 15Yeni Malatyaspor2625
 • 16Çaykur Rizespor2625
 • 17MKE Ankaragücü2623
 • 18Kayserispor2622
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA